Ułatwienia dostępu

IX Miastkowskie spotkanie z muzyką

         „Miastkowskie spotkania z muzyką” to niewątpliwie lokalne święto, które od kilku lat wpisuje się do kalendarza imprez środowiskowych inaugurujących nowy rok.

Po raz dziewiąty mieszkańcy gminy Miastków Kościelny mieli możliwość podziwiania tych, którzy kochają taniec, śpiew i muzykę. W niedzielne popołudnie 9 lutego 2020r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym na szkolnej scenie spotkały się wszystkie pokolenia. W repertuarze taneczno - wokalnym zaprezentowali się najmłodsi z Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach, młodzi artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Koncert uświetniły także występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym oraz zespołu wokalnego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

Myśl przewodnią koncertu: „Miłość to jest muzyka” udowodniły przepiękne artystyczne prezentacje przygotowane przez dzieci, młodzież
i dorosłych pod czujnym okiem opiekunów: nauczycieli, instruktorów oraz muzyków. Nie byłoby udanego koncertu, gdyby nie miłość do muzyki.  

Organizatorzy koncertu zadbali o scenografię wpisującą się w tematykę muzycznego spotkania: granatowo - biało - czerwona tonacja została wzbogacona nastrojowymi efektami świetlnymi, przyjemnie prezentowały się także motywy nawiązujące do miłości i muzyki. 

    Niezwykłe nastrojowe spotkanie zaszczycili goście szczególni: przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych oraz lokalnych.
W wystąpieniach goście podkreślali, iż z radością uczestniczą w muzycznym przedsięwzięciu od wielu lat wpisującym się w lokalną tradycję. Podkreślali także wysiłek organizacyjny, bez którego radosny i pełen energii koncert nie mógłby się odbyć.

„Miastkowskie spotkania z muzyką” podsumowali Wójt Gminy Miastków Kościelny p. Jerzy Jaroń oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym p. Daniel Król. Organizatorzy gratulowali wykonawcom udanych występów, a rodzicom - utalentowanych dzieci, dziękowali także publiczności za ciepłe przyjęcie artystów. W dowód uznania za przygotowane prezentacje wójt gminy wręczył również pamiątkowe statuetki - podziękowania odebrali dyrektorzy szkół oraz przedszkola, kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

Tegoroczne spotkanie dostarczyło oglądającym wielu emocji, a gromkie brawa publiczności potwierdziły przekonanie, że warto organizować przeglądy muzyczne - wszak muzyka łagodzi obyczaje.

 

fotorelacja z koncertu

   Dotacje

  Inwestycje

  GOPS

  Druki

  Odpady

  Wybory 2024

Urząd Gminy Miastków Kościelny

ul. Rynek 6
08-420 Miastków Kościelny

Jak dojechać?
Kontakt

tel. 25 751-12-86
fax 25 751-12-86
Email: gmina@miastkowkoscielny.pl

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
7.00-15.00
sobota-niedziela - urząd zamknięty

Zgłoszenie awarii

Zgłoszenia w sprawie awarii kanalizacji, oświetlenia ulicznego, uszkodzeń dróg gminnych pod nr tel. 503 367 913 w godz. 7-15 (pon.-pt.)

Copyright © Gmina Miastków Kościelny | Wykonanie DK MEDIA

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie.