04 luty 2020 10:03

Po burzliwych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów konkursu organizowanego przez naszą bibliotekę. Lista laureatów została opublikowana na blogu biblioteki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim uczestnikom. Cieszy nas niezmiernie, że pomimo nie łatwego tematu konkursu napłynęło tak wiele prac. Dziękujemy!  

Link do zdjęć

04 luty 2020 09:55

Zdjęcia  z przebiegu warsztatów na stronie bloga biblioteki.

Zdjęcia

 

06 grudzień 2019 09:28

 Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Kartka świąteczna z Miastkowa Kościelnego"   Regulamin konkursu Organizator Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym Cele konkursu: Kultywowanie i podtrzymywanie polskiej tradycji świątecznej Budzenie przywiązania i szacunku do naszej małej ojczyzny Popularyzowanie miejsc i symboli będących wizytówką gminy Warunki konkursu: Uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę wykonaną samodzielnie. Pracę konkursową należy wykonać samodzielnie przy wykorzystaniu dowolnych technik plastycznych (np.: malowanie, rysowanie, wydzieranie, wycinanie, wylepianie itp.) na bloku technicznym lub rysunkowym o wymiarach nie większych niż A-4. Do każdej pracy należy dołączyć kartkę z następującymi informacjami: imię i nazwisko, wiek, szkoła/adres. Prace należy składać w siedzibie biblioteki do 20 grudnia 2019r. O wynikach konkursu poinformujemy do 7 stycznia. Prace po prezentacji przechodzą na własność organizatora. Ocena prac konkursowych Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora konkursu. Prace oceniane będą w następujących kategoriach wiekowych: - dzieci przedszkolne - uczniowie klas I-III - uczniowie klas IV-VIII - młodzież i dorośli Kryteria oceny: oryginalność zgodność z tematem estetyka kompozycja - pomysł na wybór i ciekawe, artystyczne ujęcie symboli, miejsc, zabytków itp. miastkowszczyzny w połączeniu z symbolami Bożego Narodzenia.      

03 grudzień 2019 16:02

22 listopada gościliśmy w naszej bibliotece artystów ze Studia Teatralnego "KRAK-ART", którzy dla naszych najmłodszych czytelników zaprezentowali przedstawienie interaktywne pt. "Kraina lodu". Dziękujemy artystom i dzieciom z klas O-3 za wspólną zabawę!

link do zdjęć

03 grudzień 2019 15:54
Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą bibliotekę w akcji Kinder "Wspólne czytanie". Razem daliśmy radę, dla nas ta wygrana zawsze będzie się kojarzyła z Wami, z Waszym wielkim zaangażowaniem. przyjaźnią, solidarnością i wielką wolą walki. Bardzo gorąco dziękujemy w imieniu własnym i naszych małych czytelników, dla których walczyliśmy o pufy i książki. Razem możemy więcej!
03 grudzień 2019 15:44

Zioła przez wieki leczyły, ozdabiały ogródki i dodawały smaku naszym potrawom. Po latach zapomnienia ich znaczenie ponownie wzrasta. Na nowo odkrywamy ich niemały wpływ na nasze zdrowie i urodę. W pażdzierniku na zaproszenie naszej biblioteki wykład "Zioła w ogródku" poprowadziły dla naszych czytelników, Kół Gospodyń Wiejskich naszej gminy, ale też wszystkich zainteresowanych tą tematyką Panie Anna Matyszczak i Hanna Gaładyk z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział w Siedlcach. Uczestnicy spotkania usłyszeli wiele cennych informacji o roli ziół w ogrodzie ekologicznym, poznali zasady projektowania i prowadzenia takiego ogrodu oraz naturalne środki ochrony roślin. Panie prezentowały gatunki najczęściej uprawianych ziół i tych mniej popularnych, ale mających nieoceniony wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Po zakończeniu wykładu mieliśmy przyjemność wspólnie degustować aż 10 rodzajów herbatek ziołowych. To był bardzo miło i pożytecznie spędzony czas, dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania a w szczególności Paniom prowadzącym za wyczerpujące omówienie tematu.

link do zdjęć

05 listopad 2019 08:56

Głosuj na naszą bibliotekę !!!!! Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym bierze udział w akcji KINDER :
"Przerwa na wspólne czytanie"
Nagrodzonych zostanie 300 bibliotek, które zbiorą najwięcej głosów. Dodatkowo zwycięskie biblioteki otrzymają po 2 pufy, dzięki którym będą mogły urządzić w bibliotece kącik do wspólnego czytania. Głosowanie na Biblioteki trwa do 4.11.2019.
Prosimy o głosowanie na naszą Bibliotekę, to tylko jeden głos dziennie a możemy sprawić dzieciom fajną niespodziankę.😊

PROSIMY O ODDAWANIE GŁOSÓW na stronie

https://www.kinder.com/pl/pl/xp/wspolneczytanie/

05 listopad 2019 08:53

Gminna Biblioteka Publiczna  w Miastkowie Kościelnym zaprasza dzieci w wieku od  3 do 6 lat wraz z rodzicami do udziału w projekcie MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Wystarczy zapisać dziecko do biblioteki a jeśli ma kartę zgłosić chęć przystąpienia do akcji, wypożyczyć książkę i odebrać wyprawkę czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla ...." oraz Kartę Małego Czytelnika, do której dziecko będzie zbierało naklejki - jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę, sprawiając by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego będziecie czerpać wielką przyjemność.
Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne, pamiętając o zabraniu Karty Małego Czytelnika. Po uzbieraniu 10 naklejek dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też broszurę "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki".
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Strona korzysta z tzw. ciasteczek. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.